• מרב שדה

עיצוב בתים פרטיים - מורה נבוכים

כשניגשים לעיצוב בתים פרטיים, צריךלדעת כי הדבר שונה מתכנון ועיצוב של דירה.

בעיצוב בתים פרטיים השינויים הניתנים לביצוע הם גמישים יותר, כאשר מדובר על שיפוץ של חדרים רטובים, ניקוזים, קלחין ושופכין.


בעיצוב בתים פרטיים, החובה להתייחסות אל החוץ היא כפולה ומכופלת מבחינת אחריות המעצבת שכן החיים של בני המשפחה מתקיימים חוץ ופנים גם יחד.


עיצוב בתים פרטיים לעומת עיצוב דירות קל יותר הרבה פעמים עבור המבצעים: קרי הקבלנים ושאר אנשי המקצוע (אלא אם הבית ממוקם על רכס הר) בעיקר כשאין שכנים מסביב, קומה גבוהה ומעלית צפופה.


עוד על עיצוב והום סטיילינג

שיפוץ בית פרטי בשרון - חלל המגורים

גם למושג עיצוב בתים פרטיים יש כמה פרושים ואני אפרט כל אחד ואחד מהם:

  • האם העיצוב הוא עיצוב של בית קיים או עיצוב לבית שנבנה תוך כדי עבודה עם מתכננת ומעצבת? המקרה השני הוא המצב האידאלי במידה והמעצבת והמתכננת הן שתי נשות מקצוע נפרדות, חשוב שיעבדו יחדיו מההתחלה. החוץ והפנים מתוכננים יחד במקביל תוך הלימה מושלמת. תכנון חלון שישפיע על החוץ ועל כניסת אור ואויר ישפיע גם על עיצוב הבית הפרטי. מיקום הביוב או הקולחין ישפיע על תכנון ועיצוב חדר הרחצה. תכנון גרם המדרגות בבתים פרטים ישפיע על תכנון ועיצוב הגרם עצמו ומה שבסביבתו. כל אלו חשובים ביותר בעיקר אם הלקוחות מביאים איתם ריהוט מוכן או אספנים של פריטים מפורקים. מיקום הקמין, המטבח, סוג המיזוג כל אלו החלטות שצריך לקחת בזמן תכנון בנייה ולא לאחריו בעיצוב בתים פרטיים.

  • האם מדובר על עיצוב בית פרטי בו מתוכננת תוספת של יחידה או חדר או חלל נוסף הכפוף לאחוזי הבניה המותרים? במקרה כזה חשוב כי מעצבת הפנים תהיה כזאת המתמחה גם בתכנון, אין צורך להעסיק גם אדריכלית וגם מעצבת פנים, ברגע שמעצבת הפנים עוסקת גם בהגשת בקשות לתוספות בנייה, מול הרשויות, וגם יודעת לתכנן נכון הרי לכם המצב האידאלי של אשת מקצוע אחת העוסקת גם בתכנון, גם בעיצוב פנים, גם בהסדרת האישורים וגם בפיקוח וניהול הפרויקט. ( למען הסדר הטוב גם מעצבים וגם אדריכלים נעזרים באנשי מקצוע אחרים לצורך הגשת הבקשות, בדרך כלל אלו יהיו הנדסאי בניין)

  • האם זהו בית פרטי אך חלק מפרויקט קבלן? במקרה כזה כמעט אין הבדל בן עיצוב בית פרטי לבין עיצוב דירה בפרויקט קבלן. מעצבת הפנים כפופה ללוחות הזמנים של הקבלן, כמו כן כפופה לתקנות הבניה והשינויים שהקבלן מתיר בהתאם לתקנות ו\או למצב רוחו. ברוב הפרויקטים הקבלנים השינויים הניתנים לביצוע מצומצמים מאוד. כמו גם בחירת החומרים הלבנים. הרבה פעמים בעיצוב בתים פרטיים בפרויקטים קבלניים נדרשת מעצבת עם הרבה סבלנות ויכולת חשיבה מחוץ לקופסא על מנת לייחד את הבית ללקוחותיו. הרבה פעמים בבתים פרטיים הלקוחות יעדיפו להביא את אנשי המקצוע שלהם לתחומים כמו נגרות, מיזוג, הנמכות וכו- קחו בחשבון שאנשי המקצוע יוכלו להתחיל לעבוד רק לאחר קבלת טופס 4 לבית.

  • האם זהו בית פרטי חדש שכבר נבנה והקריאה למעצבת הפנים נעשתה רק כעת? ("ביג מיסטייק, ביג, יוג'", " - ג'וליה רוברטס | אישה יפה) במקרה כזה, מעצבת הפנים מתמודדת עם מפתחים שאותם אין היא יכולה לשנות ועם קירות הפנים ותוכניות התשתית שכבר נחצבו והותקנו. תכנון מחדש של כל אלו בהתאם לצרכי המשפחה יחד עם הביצוע החדש הם תוספת כספית לא קטנה ולכן תמיד תמיד מומלץ לחבור למעצבת הפנים בשלב החבירה עם האדריכלית. בהצלחה.

חברה ב -

© 2020 כל הזכויות שמורות למרב שדה תכנון ועיצוב פנים

|

|

מתכננים לשפץ? לא בטוחים מאיפה להתחיל?

יש לי בדיוק את המדריך שיעשה לכם סדר בראש ובכיס!

  • Facebook-grey-png-01
  • Instagramr-grey-png-02
  • Pinterest-grey-png-03