top of page

רעיונות לעיצוב הבית

עודכן: 5 במאי 2023

עיצוב פנים הוא עסק מכובד הדורש זמן והשקעה, אך ללא ספק ישנם מספר רעיונות לעיצוב הבית שיגרמו לכל בית או דירה להראות מיליון דולר.

רעיונות לעיצוב הבית
רעיונות לעיצוב פנים בבית

בין אם מדובר על שיפוץ בתים ישנים, בבית פרטי או בדירה חדשה מקבלן נתחיל מהמובן מאליו מבין הרעיונות לעיצוב פנים בבית, שפעמים רבות אנשים לא מיחסים אליו תשומת לב מספקת או לפעמים נותנים לו תשומת לב מרובה מידי ולא נחוצה. אז בואו נדבר קצת על רעיונות לעיצוב פנים בבית!


צבע הקירות

נושא מספר 1 ברעיונות לעיצוב הבית: אני מגיעה במסגרת ייעוץ הום סטיילינג שאני נותנת לעשרות בתים בחודש, כשאני מגיע לבית לבן אני מנשקת את הלקוחות שלי. אני יכולה לכתוב מאמר שלם על למה לא לבחור את כל גווני הלבנים השונים שמציעות חברות הצבעים, אבל זהו מאמר אחר.


אז למה לבן? כי הוא שם בשביל שהקירות לא יהיו חשופי בטון ומלט - לא מעבר, הוא לא משפיע על הריצוף או על הנגרות או על התאורה הלבנה, צהובה, טבעית, יומית. קירות לא חייבים להיות צבועים בגון "אם הפנינה" "גמל המדבר" או "אפור מלכת שבא" - לבן שלג לוקח ובגדול.


יתרה מכך, לעיתים אני מגיעה ליעוץ, הלקוחה או הלקוח אומרים לי "כרגע סיימנו שיפוץ ועדיין משהו לא עובד לנו" אני מביטה על הקירות ואמרת להם "אני יודעת שזה קשה לשמוע שבוע לאחר סיום השיפוץ, אבל אם רק תצבעו את הקירות בלבן תראו איך הכל יעבוד בהרמוניה נהדרת."


תאורה וגופי תאורה

פנדלים: ככה קוראים לגוף התאורה הזמני שהקבלן מתקין על מנת שיהיה לכם אור בבית כשאתם נכנסים אליו.


מספר הבתים אליהם אני מגיעה ליעוץ בהם עדיין מותקנים הפנדלים הוא עצום. חברים: אחד הרעיונות לעיצוב פנים בבית הבסיסיים - פנדל הוא לא גוף תאורה, אלא רק דבר זמני והקבלן גם ישמח לקבל אותו חזרה.


יש שלושה רעיונות לעיצוב הבית בעניין זה. על הראשון כתבתי בסעיף הראשון, גופי תאורה הם השניים אנשים הרוצים שיהיה להם בית מקסים צריכים להשקיע בגופי תאורה, לאו דוקא כסף, אבל שיטוטים, מאמץ, אנרגיה וגם כסף: גופי תאורה לבית שלם ממוצע באולם תצוגה טוב יעלו בסביבות 20k, עם ההנחה שלי .


גופי תאורה ישפיעו על העיצוב אבל יותר מזה הם האחראים על כיצד יראה העיצוב שהשקעתם בו כל כך הרבה: חם, קר, צהוב, לבן חדר ניתוח, או בית חוף ביום קיץ, האם הקיר הצהוב יראה צהוב או ירוק.


אז ללא ספק במובילי רשימת רעיונות לעיצוב הבית נמצאים גופי התאורה.

עיצוב הבית רעיונות

ריצוף

עוד כוכב ברשימת רעיונות לעיצוב הבית הוא הריצוף. אריחים, בלטות , ריצוף, אבן, בטון, פרקט, מעוטר, מאויר, חלק או מחוספס.


כשאתם בוחרים ריצוף בבקשה בדקו כמה דברים שקודמים לבחירת הצבע או המרקם. בדקו גודל, חיתוך, איכות וגימור. נראות האריח לא מתחילה ומסתיימת בצבע. נכון להיום סטנדרט גודל הריצוף הפך להיות כבר 80X80 ס"מ100X100 ואפילו 120X120 . הגודל קובע, ולכל אלו המפחדים כי ריצוף גדול יקטין חלל קטן, ההפך הוא הנכון. פחות סימני חיבור יתנו תחושת חלל גדול יותר.


חיתוך: ללא ספק חיתום מנוסר, מונחה לייזר, הוא החיתוך המועדף על מנת לת תחושה של משטח אחד אחיד, אם אתם רוצים לקבל את המראה היותר כפרי, לכו על חיתוך עם פאזה קטנה.


איכות: אני מתעכבת כרגע רק על אריחי פורצלן. לא משנה מאיפה הם הגיעו, בדקו כי האריח נעשה בשריפה אחת ( FULL BODY) ולא בתהליך שריפה כפול שבו הזיגוג הוסף לאחר השריפה הראשונה. מה שיגרם לזיגוג להיות שביר יותר.


אחרון חביב גימור: מט, מט-משי, לפאטו, מבריק. ביננו? מה אתם אוהבים זה מה יקח. רק שימו לב שאריח מבריק הוא גם מחליק. זהו.

עיצוב הבית רעיונות
עיצוב הבית רעיונות

זהו מאמר ראשון בסדרה: 3 רעיונות לעיצוב הבית מפי מעצבת פנים– באהבה.


לשאלות אפשר לפנות אלי למייל: merav@meravsade.co.il

349 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page