top of page

תהליך תכנון אדריכלי עיצוב פנים וביצוע.

01

איך תדעו כיצד לבחור משרד תכנון ועיצוב?

אחרי עשרות אם לא מאות שעות של שיטוט ברשת "מצאתם אותי" והתלהבתם!

אנחנו נפגשים. מחייכים. שותים קפה, או תה.
אתם מספרים לי מי אתם, מראים לי תכניות, מספרים לי על חלומות (ותקציבים).
אתם שואלים הרבה שאלות ומקבלים תשובות שעושות לכם סדר (אפשר לשאול כל דבר).
גם אני שואלת שאלות (קצת פחות מכם) ובעיקר מספרת לכם על תהליך העבודה שלנו, החל מרגע התוכניות הרעיונות ועד סוף הביצוע. 
אנחנו הולכים הביתה - אני, על מנת לכתוב לכם הצעת מחיר שתתאים לכם ללוחות הזמנים ולתקציב, ואתם מחכים. בסבלנות.

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away

- Antoine de Saint-Exupery -

02

התלהבנו ואנחנו רוצים לשכור את שרותי הסטודיו. מה עכשיו? 

קבלתם את הצעת המחיר.

ענינו, שוחחנו והבהרנו את כל הנושאים שהיו פחות מובנים.

הצעות המחיר שלנו בנויות מהשלבים השונים בהם אנו עוסקים במהלך הפרויקט והן שקופות וברורות להבנה. ההצעות משתנות באם מדובר על בנייה, שיפוץ או הרחבה, אך הן כוללות את כל השלבים החל מבניית פרוגרמה, תכניות רעיוניות, תכניות עבודה, תכניות להגשה,   תכנון נגרות ועבודות אומן נוספות וכמובן ליווי לרכישת פריטים לבית, פיקוח על עבודת הקבלן ואנשי המקצוע הנוספים ואם תרצו גם ניהול תקציב הפרויקט (על ידי איש מקצוע חיצוני). בנוסף, נשמח לתת לכם פרטי ממליצים.

נפגש שוב, כעת גם תכירו את הקבלן ומנהל העבודה של הפרויקט ויחד נסביר לכם שוב על כל תהליך העבודה ונענה על עוד שאלות שלכם ( שיהיו, מבטיחה שיהיו) 

הכול טוב, כולנו מרוצים וחתמנו על הסכם העבודה, בשעה טובה אפשר להתחיל בעבודתנו המשותפת.

03

כמה זמן זה ייקח לנו, ואיך בכלל עובדים עם סטודיו תכנון עיצוב וביצוע? 

אנחנו הגורם הראשון אתו אתם מתקשרים לפני תחילת העבודה. אנחנו הם, שמעבר לתכנון דירה או בית ועיצובם, גם מנהלים את הפרויקט  כולו.

בתחילה אנו מקבלים תכניות מדידה של החלל או השטח ואת רשימת הצרכים והרצונות שלכם.

כעת ניתן להתחיל לתכנן מספר תכניות רעיוניות ואחת מהן שמתאימה לכם יותר מכל, הופכת לתכנית האב.. הצעד הבא הוא לעבוד על תכניות העבודה עבור כל אנשי המקצוע, ולהכין  כתב כמויות על מנת שנוכל לחשב גם את עלויות השיפוץ כולו, כמעט במדויק ( למה כמעט? כי תמיד, אבל תמיד יהיו שינויים:  שלכם, של השטח ושל האילוצים.) 

במקביל אנו מתחילים לחפש חומרים לפרויקט: ריצופים, חיפויים, כיורים, ברזים, אסלות וכל דבר שאנשי המקצוע יצטרכו בעבודתם.  בין חודש לכמה חודשים (שוב, תלוי האם מדובר על בנייה או ניהול פרויקט שיפוץ) יש לנו תכניות סופיות, תכניות עבודה , אישורים וכתבי כמויות.

04

סוף סוף הגיע שלב הביצוע

כעת אנחנו עוברים לשלב הביצוע.

הסטודיו שלנו  עובד עם אנשי מקצוע קבועים במשך שנים, המקצועיים  והאמינים ביותר שניתן למצוא. כתבתי על זה כבר, אך חשוב לי לכתוב על עוד פן בעבודה שלי כמתכננת ומעצבת שגורם לחשיבות העבודה עם אנשי מקצוע מוכרים לחשוב. אני, איך לומר, לא המעצבת השגרתית של ה NEXT DOOR. צירופי המילים 'אי אפשר' 'זה לא קיים' 'אין דבר כזה' והכי נורא 'אבל אף אחד לא עושה ככה', לא קיימים אצלי ולכן על מנת למנוע גלגולי עיניים, גירודי ראש, מבטי השתוממות - אני מעדיפה לעבוד עם המוכר והטוב... שכמוני חושב מחוץ לקופסא 
אם הגעתם לאתר שלי, אתם מחפשים את המיוחד, האישי, ההוצאה לפועל מהדמיון והפנטזיה

ומה שכתבתי פה לא מפתיע אתכם.

אז בואו נחגוג את שלב הביצוע והיצירתיות.

05

ועכשיו אנחנו הורסים ו...בונים

עבודת הבנייה או השיפוץ והזמן שהם לוקחים תלויים בהרבה גורמים החל מגודל הפרויקט, מורכבותו, העונה בשנה, מיקומו הגאוגרפי ועוד גורמים רבים המשתנים מפרויקט לפרויקט. ניתן לעמוד כי פרויקט פשוט ייקח 3 חודשים עד חצי שנה ופרויקט מורכב של בנייה יכול, כמובן, להגיע גם ליותר משנתיים.

במהלך הפרויקט עצמו אנו מבצעים פיקוח, מה שאומר שאנו דואגים כי אנשי המקצוע יבצעו עבודתם נאמנה ובהתאמה מדויקת לתכניות ולדרישות שלנו ושלכם.
 

אני, הקבלן ומנהל העבודה של הפרויקט נמצאים באתר כמה שנדרש, אנו מקבלים את כל הדיווחים, תמיד בזמן אמת, מכם וממנהל העבודה ואנו מבצעים  את כל התיאומים, הגישורים הליטופים והצעקות אם צריך.
 

יש לנו נעלי עבודה והרבה שעות זיעה.

בהצלחה !

רוצים לראות מה אני יודעת לעשות ?

bottom of page