• מרב שדה

עיצוב פנים אקלקטי: מה זה ואיך ניישם?

עודכן: 27 בספט׳ 2021

מהו עיצוב פנים אקלקטי?

כולם מדברים על זה, אבל מה זה באמת סגנון אקלקטי? אקלקטיות או אקלקטיציזם הוא סגנון של אמנות השואלת מתרבויות שונות ומסגנונות שונים, ומשלבת אותם יחדיו. מקור המילה "אקלקטיות" מהשפה היוונית ומשמעותה "לבחור את הטוב ביותר".


כעת כשאנו יודעים את פרוש המילה נוכל להסביר טוב יותר כיצד סגנון זה משתלב בעיצוב הפנים ומהו עיצוב פנים אקלקטי.


על פניו נראה כי זהו סגנון שיכול לפתור כל עיצוב פנים... אך לא כך הדבר.


אני מאמינה כי עיצוב פנים נכון הוא היכולת שלנו לשלב חומרים, צבעים, וסגנונות שונים בצורה שהמוצר המוגמר יראה שלם ואולי אפילו יותר ( השלם עולה על סכום חלקיו).


מהו עיצוב פנים אקלקטי עבורי? אני מאמינה גדולה בסגנון זה שכן עיצוב פנים אקלקטי הוא בעצם התרגום הפשוט של חיי היום יום שלנו, אנחנו יצורים אקלקטיים, אנו בנויים מכל כך הרבה פנים, האישיות שלנו מורכבת מזיכרונות, חוויות, אנשים, תקופות.​


כמי שמאמינה שהבית שלנו צריך לשקף אותנו, אין סיבה שהבית שלנו לא יהיו בנוי מסגנונות, מרקמים, צבעים, חפצים שאספנו סביבנו כל חיינו.כיצד ניישם את עיצוב הפנים האקלקטי?

  • האתגר האמתי בעיצוב פנים אקלקטי הוא לעצב את הבית שיתאים לאנשים שחיים בו, האנשים למענם אני מעצבת, הלקוחות שלי.

  • כאשר אני מתחילה לעבוד על פרויקט חדש, אלמד להכיר את הלקוחות שלי, לעומק, על אמת, האהבות שלהם, התחביבים שלהם, התשוקות שלהם ואט אט נבנה יחד את העיצוב שיתאים להם לבית שלהם.

  • עיצוב הפנים האקלקטי יהיה מורכב מחפצים אישיים שלכם שאספתם במשך החיים, נשלב אותם עם מוצרים חדשים שרכשתם.

  • גוף תאורה חדש ולידו גוף תאורה בן 50 שנה הוא השילוב הנכון עליו אני מדברת.

  • ארונות מטבח מעץ אלון שעובד בגסות ישתלב נהדר עם משטח שיש קררה או רצפת בטון תעשייתית.

  • אתם אוהבים בית מואר? בהיר? מעולה אין כמו עיצוב הפנים הסקנדינבי על מנת ליישם את עקרונות הבית הבהיר, אך יחד אם זאת נוכל בקלות לשלב בסגנון זה חפצים בהומניים צבעונים.

למי מתאים עיצוב פנים אקלקטי?


לכולם! בסופו של דבר ומאחר ועיצוב פנים אקלקטי משלב סגנונות שונים, הרי כל אחד מכם יכול לשלב את מה שעושה לו טוב: מודרני עם רטרו בנגיעות קיטש. מרקם גס של טיח על הקיר עם ספת קטיפה ורודה. גוף תאורה רצפתי משנות ה- 50 המאיר צילום שחור לבן מודרני.


רוצה ללמוד עוד על עיצוב אקלקטי והשילוב שלו בביתך? merav@meravsade.co.il או צרו קשר

721 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול